Dysza Wodospad tworzy szeroki i podświetlony płaszcz wody wpadającej do otwartego zbiornika....
Filtry biologiczne i lampa UV-C
Glony są nieodłącznym elementem ekosystemu wodnego i dopóki nie następuje zachwianie równowagi biologicznej nie są uciążliwe. Dopiero niekontrolowany rozrost glonów może prowadzić do zniszczenia życia w stawie.
Oświetlenie podwodne LED
Oświetlenie podwodne ogólnego przeznaczenia i do do zastosowań profesjonalnych sprawi, że oczko wodne będzie cieszyć wzrok nawet po zmroku
Pompa do fontanny i pompy wodospadowe
Zainstalowanie pompy do fontanny, kaskady lub strumyka ożywi staw, oczko wodne. Jest bardzo istotne dla równowagi biologicznej ekosystemu wodnego. Ruch wody polepsza natlenienie, co znacznie poprawia kondycję zdrowotną ryb i powstrzymuje niekontrolowany rozrost glonów.
Czym oświetlić staw wieczorem
Światło odbijające się wieczorem od tafli wody sprawia, że ogród jest fascynujący także po zmroku, a delikatnie podświetlone oczko wodne wyczaruje dla nas z ciemności zupełnie nowy obraz ogrodu. Kilka porad dotyczących oświetlenia oczka wodnego.
Woda w górę – fontanna w ogrodzie
Fontanny są „żywym” elementem ogrodu. Przyciągają uwagę, niezależnie od tego, czy tworzą wysoki i rozproszony pióropusz czy też niski bulgoczący strumień tuż nad dyszą. Szum wody działa kojąco, a rozpraszane krople zwiększają wilgotność powietrza. Prezentujemy kilka pomysłów na ożywienie naszego stawu ogrodowego.
Oczko wodne z gotowych elementów
Jeśli chcemy dość szybko mieć niewielkie oczko wodne i nie mamy chęci na układanie folii i formowanie obrzeża, to powinniśmy pomyśleć o kupnie gotowej wypraski. Ich zaletą jest stosunkowo łatwy montaż oraz to, że mają półki pozwalające sadzić lub ustawiać rośliny w doniczkach, wadą natomiast wyprofilowane obrzeże, dość trudne do ukrycia. Zamieszczamy wskazówki jak zbudować oczko wodne z gotowych elementów.
Oczko wodne z folii PCV
Najprostszym rozwiązaniem przy budowie oczka o nieregularnym kształcie jest użycie folii PCV, gdyż jest ona bardzo elastyczna i łatwo się układa. Prezentujemy kilka porad architekta krajobrazu dotyczących budowy oczka wodnego z folii PCV.
Z czego zbudować oczko wodne
Od kilku lat bardzo popularne stało się urządzanie w naszych ogródkach oczek wodnych, stawów, fontann i kaskad. W sklepach dostępnych jest wiele materiałów służących do wykładania i uszczelniania zbiorników wodnych. Kłopot w tym, że często nie wiemy, czym się od siebie różnią, jaką mają wytrzymałość i które z nich zastosować, aby najlepiej odpowiadały naszym potrzebom i możliwościom finansowym.
Przedstawiamy różnego rodzaju materiały – ich wady i zalety, a także orientacyjny koszt pokrycia 1m2 powierzchni zbiornika.